Jak to bylo od začátku…

Ruční práce všeho druhu mě bavily už od dětství, ráda jsem navštěvovala různé výtvarné a kreativní kroužky a stále více času jsem věnovala těmto aktivitám i doma. Postupně jsem si ale našla směr a nejvíce mě zaujala tvorba šperků, tehdy z korálků. Zlomový se pro mě stal rok 2009, kdy už jsem měla doma tolik šperků, že mě napadlo vyrazit s nimi na první trh. Tehdy to byla pouť v Petrovicích a já si ji náramně užila, hlavně díky Vám, mým zákazníkům. Neměla jsem tehdy stánek, pouze stolek, slunečník a krabičky se šperky 🙂 Váš zájem byl ale neuvěřitelný a Vaše slova chvály na mé výrobky pro mne byly pohlazením po duši a zároveň mě ohromně motivovaly, pustit se do toho naplno. A tak mi ještě tentýž rok můj přítel (teď už manžel, který mě po celou dobu podporuje) vyrobil první stánek a já začala jezdit po poutích a řemeslných trzích v okolí.
V roce 2010 vznikl můj první web koralkyprotebe.cz. Jak jsem již zmínila v začátcích jsem se věnovala hlavně tvorbě z korálků ( šperky, korálkové stromečky i vánoční ozdoby). Jenže s postupem času mě lákaly nové techniky a tak jsem v roce 2011 objevila úžasnou Fimo hmotu, která mě natolik nadchla, že s ní pracuji dodnes, akorát pro Vás vymýšlím stále nové věcičky, aby se i stálé zákaznice mohly těšit na nějaké novinky 🙂 (náušnice, náhrdelníky, lžičky, sponky do vlasů, záložky do knihy a další..)
Dalším zlomovým okamžikem byla doba, kdy jsem se vdala a poté nastoupila v roce 2012 na mateřskou dovolenou. Začalo pro mě to nesmírně krásné období, které zcela jistě každá maminka zná, ale já se rozhodla si ho ještě zpestřit podnikáním a zábavou zároveň. A tak když můj brouček spinkal, já jsem se mohla naplno věnovat tvoření, které mi doslova dobíjelo baterky.
Čas plynul a já objevovala další techniky: drátování, Fusing neboli spékané sklo, křišťálová pryskyřice a další. S příchodem dětí jsem také oprášila svůj šicí stroj a pustila se do šití. Mohly jste tak u mě vidět dětské nákrčníky (slintáčky), jednoduché hračky pro nejmenší, dětské taštičky a vrcholem mého umění bylo vytvoření quiet book neboli textilní naučné knihy pro děti. Také jsem si pořídila nový stánek, abych mohla jezdit i na různé rukodělné jarmarky a trhy (protože na těchto akcích musí stánek splňovat určitá kritéria, aby byl přijat).
A protože se toho od začátku mého působení tolik změnilo, zjistila jsem, že název Korálky pro tebe už mě vlastně dlouho nevystihuje a rozhodla se pro změnu názvu na Doma vyrobené. Vznikl tak za pomoci mého úžasného manžela nový web doma-vyrobene.cz na kterém Vás srdečně vítám.
Když to celé ještě jednou shrnu, tak za těch 9 let se pro mě změnilo strašně moc. Ze svobodné, bezstarostné holky, která ráda tvořila se stala postupem času manželka, maminka dvou skvělých kluků a podnikatelka v jedné osobě. Ale to podstatné mi po celou dobu zůstalo a to láska k ručně vyráběným věcem všeho druhu. 🙂

Když se koníček změní v zaměstnání
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest